Přírodní ingredience v séru na řasy

Způsob, jakým sérum funguje, záleží na ingrediencích. Pro větší délku, hustotu a ztmavnutí musí být sérum založeno pouze na přírodních komponentech. Bez pochyby je to i mnohem bezpečnější než chemické ingredience tak moc používané v kosmetickém průmyslu. Tady je několik běžně používaných komponentů v těch dobrých sérech na řasy.

Proč jsou přírodní ingredience tak důležité?

Séra na řasy sou složena z mnoha ingrediencí vybraných tak, aby obsahovaly tolik aktivních činitelů, kolik je možné. Některé komponenty jsou přírodního nebo živočišného původu nebo byly extrahovány z minerálu. Potenciální ingredience se filtruje, lisuje a vysušuje. Poté se provádí série testů, která eliminuje nedostatky.

Přírodní ingredience mají být bezpečné pro lidské tělo. Nemají způsobovat vysychání či podráždění oka. Někdy i alergické reakce. Citlivost vůči ingrediencím je pro každého jiná. Většina přírodních a minerálních komponentů zjemňuje a zvlhčuje pokožku kolem očí. Tato část obličeje je velmi citlivá a potřebuje speciální péči. Kůže kolem očí je velmi jemná a tedy vše, co zde aplikujete, se okamžitě absorbuje do krevního oběhu. Tedy séra na řasy se musí opatrně testovat, aby se předešlo nechtěným podrážděním.

Jak tyto ingredience fungují?

Během aplikace séra, nehledě na to, zda na řasy nebo oční linku, aktivní činitelé zvlhčují, hydratují a vyživují řasy. Navíc pokožka se víc prokrvuje a tím se do folikulu řasy dostane více živin a kyslíku. Nejefektivnější séra se soustředí na kořeny řas. Čím zdravější folikul, tím silnější a delší řasa. Méně populární a efektivní jsou ta séra, která se aplikují na řasy jako řasenka. Nehledě na ingredience sérum nemá šanci dostat se ke kořenům. Aktivní činitelé mohou působit jen na strukturu řasy, ale nedostanou se do hloubky.

Nejpopulárnější ingredience v sérech na řasy

L-Karnitin je snad ve všech sérech na řasy i sérech obecně. Je to aminokyselina, která je snad ve všech buňkách našeho těla a hraje klíčovou roli v produkci energie. Díky ní jsou vlasy lesklejší, hladší, silnější a více elastické. Tato malá molekula zpomaluje proces apoptózy, což je smrt buňky míšku.
Aloe vera je druhá důležitá ingredience. Obsahuje několik enzymů, které ničí mrtvé kožní buňky, které zabraňují řasovému folikulu řádně absorbovat živiny. Také pomáhá udržovat vlhkost a vodu v řase.