Sérum na řasy – vybrání toho nejlepšího

Zdá se, že poslední dobou jsme až zaplaveni spoustou sér na řasy. Jak vybrat to jedno, které bude skutečně fungovat a vyhoví našemu velkému očekávání. Jakmile se rozhodujeme o určitém séru na řasy, chceme si být 100% jisti, že je bezpečné a efektivní. Nechceme vystavit naši citlivou kůži a křehké řasy riziku svědění a podráždění nebo jakémukoli jinému vedlejšímu efektu.

Jak séra na řasy fungují?

1Ne všechny produkty na řasy fungují stejně. Ty méně efektivní jsou ty, které by se měly aplikovat na celou délku řas. Zlepšují stav řas a pomáhají zlepšit strukturu řasy. Nejsou však efektivní, co se týká délky řas. Řasy se možná zdají hustší, ale takové to sérum nepomůže novým řasám růst více. Taková to séra mají kartáček podobný tomu z řasenky a nanášejí se stejným způsobem na celou délku řas. Tyto produkty jsou často doporučovány jako podklad pro řasenku. Tento úzký obal séra pomáhá ochránit řasy před poničením chemickou řasenkou. Jestli díky séru na řasy řasenka drží lépe, nebo alespoň stejně dobře, to už záleží na produktech jednotlivě.
Nejefektivnější séra na řasy jsou ta, která se aplikují přímo na oční linku. Aktivní činitelé a vitamíny se absorbují do vrstvy kůže a působí hluboko na folikuly řas. Nepůsobí na strukturu řas ale na jejich kořeny, hydratují je a zvlhčují. Silný kořen produkuje zdravé řasy, které rostou delší a pevnější. Ale co víc, řasový folikul začne produkovat během krátké doby více, než jen jednu řasu. První výsledky jsou viditelné během čtyř týdnů pravidelného používání. Slabé řasy vypadnou při odstraňování make-upu a celkově zůstanou jen ty lesklé a silné. Abyste viděli změny i v délce a hustotě, musíte počkat další dva až tři týdny. Při používání séra na řasy, který působí na kořeny, uvidíte obrovské změny ve vzhledu ještě několik měsíců po ukončení používání.

Před tím, než uděláte nákup

Nejdřív si promyslete, co přesně chcete, aby sérum udělalo. Chcete řasy jen posílit nebo je i prodloužit? Také se zamyslete nad tím, co dalšího můžete udělat pro zlepšení stavu svých řas. Řasy jsou jako vlasy. Jsou suché, když je tělo dehydratované. Vypijte alespoň galon čisté vody týdně a sledujte změny.